Хто переміг в Німеччині?


   Нарешті дочекалися виборів у Німеччині! 24 вересня німецькі виборці обрали Бундестаг 19-ого скликання.
  Отже, на федеральних виборах в Німеччині перемагає партія канцлера Ангели Меркель, однак перемагає з найгіршим результатом за майже 70 років. 
  Соціал-демократична партія Німеччини на чолі з екс-президентом Європейського парламенту Мартіном Шульцем отримала на виборах близько 20,6%. Шульц і його прихильники вже заявили, що партія не братиме участі в коаліції і має намір піти в опозицію.
  Націоналістична партія “Альтернатива для Німеччини” (АдН), яка виступає за посилення міграційної політики, відмову від євро і скасування санкцій проти Росії, здобула свої перші місця в парламенті й показала загалом третій результат. Такий успіх АдН спричинив протести. Десятки демонстрантів зібралися біля центрального штабу правої антиісламської партії в Берліні. Вони тримали плакати, на яких, зокрема, було написано: “Ласкаво просимо, біженці”. Протести також відбулися у Франкфурті та Кельні.
   Після нинішніх виборів у Бундестазі працюватимуть шість фракцій. Такої їх великої кількості не було уже 60 років, і це на дві фракції більше, ніж у попередньому скликанні. Наявність такої кількості фракцій ускладнить коаліційні переговори. 
   Однак що стосується України, оскільки Анґела Меркель залишиться канцлеркою Німеччини, то політика Берліна щодо України значних змін не зазнає. Берлін і надалі підтримуватиме мінський процес і територіальну цілісність України, а також братиме участь у переговорах “нормандської четвірки”. Можна не хвилюватися і через санкції щодо РФ: тоді як ХДС виступає за “збереження тиску на Росію”, голова Зелених Джем Ездемір і лідер лібералів Лінднер говорять про можливість посилення санкцій.
   Ліберали у своїй програмі стверджують чітко: “Ми, вільні демократи, закликаємо російський уряд негайно припинити незаконну окупацію Криму і війну у Східній Україні”. Водночас у ході нинішньої кампанії Лінднер несподівано запропонував “заморозити” питання Криму, аби створити передумови для розрядки у відносинах з Москвою. У відповідь на зливу критики він наголосив: “ВДП не готова прийняти анексію Криму, яка суперечить міжнародному праву”. 
   У той же час, Зелені також були послідовними у своїй підтримці України, зайнявши позицію - “більше допомагати та більше вимагати”. Вони навіть підтримують проголошення перспективи членства України у ЄС.
    Отже, позиція Німеччини щодо України залишається незмінною! І крапка!)

Коментарі